Firma Pfizer ovlivnila společnost a farmaceutický průmysl díky svému vynálezu jako málo který podnik. V roce 1998 přestavila nový lék s názvem viagra. Tyto prášky raketově stouply v popularitě a do roka se z nich stal zlatý důl a zároveň nedostatkové zboží. Tzv. modrá pilulka během 12 měsíců od svého vzniku vydělávala miliardy dolarů. Tím, že tyto „zázračné“ tablety nabyli velmi rychle na popularitě množství vyrobených léku zdaleka nepokryli poptávku společnosti. To způsobilo strmý nárost ceny. Cena jedné tablety viagry před deseti lety se mohla vyšplhat až na 2000 Kč. V současné době si při koupi jedné pilulky připravte cca 400 Kč. Proč cena tak klesla? V roce 2013 Pfizeru skončil patent na výrobu viagry, a tak ji mohli začít produkovat i ostatní farmaceutické firmy.
Nejedná se o volně přístupný léčivo, získat ho můžete pouze na předpis od akreditovaného lékaře. Pokud vás dlouhodobě trápí problémy s erekcí neváhejte kontaktovat specialistu, který vám může po různých vyšetřeních viagru předepsat. Jediný stát, kde viagru seženete bez nutnosti předpisu od doktora je Velká Británie.
Internet je však mocný čaroděj. Jistě vám nabídne produkty, které se vydávají za viagru, a navíc jsou za velmi přívětivou cenu. Mohu vás ujistit, že o pravou modrou pilulku se nejedná. Prodej viagry bez předpisu se přísně zakazuje. Internet ovšem nabízí i dostupné alternativy (např. Sildenafil), které jsou legálně dostupné bez předpisu. Sehnat legálně viagru bez předpisu sice nelze, ale trh nabízí náhražky ve formě doplňků stravy, které mají velmi srovnatelné účinky na lidský organismus. Bez problémů se dají sehnat v každé běžné lékárně či na internetu.
Ačkoliv se jedná o volně přístupné léky a jsou považovány jako doplňky stravy, nepodceňujte svůj zdravotní stav, v žádném případě nepřekračujte doporučené dávkování. Před užíváním si pečlivě přečtěte příbalový letáček. Jestliže máte problémy s vysokým tlakem či vás trápí srdeční choroby užívání konzultujte se svým lékařem.