Každý z nás si asi svobodu představuje trochu jinak. Co to vůbec svoboda je? Hurá, svoboda – ke svobodě si snad všichni přiřadíme pozitivní emoce. Kdo by vůbec v dnešní době chtěl být nesvobodný? Ale přesto každý počítá s tím, že někde jsou hranice, přes které dále jít nemůžeme. Často se ta klasická svoboda pro člověka žijícího ve společnosti vymezuje pomocí úsloví, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Nebo také moje práva končím tam, kde začínají práva ostatních.
S čím si vlastně svobodu tak můžeme spojit? Často se svobodou pohybu, pojem, který se klasicky pojí s představou otevřených hranic a možností cestování. Nebo se svobodou rozhodování, tedy podle své vůle rozhodneme otázky jako co budu dnes dělat, co si dám k jídlu, kam půjdu?
V dnešním vyspělém světě je ale svoboda pojem, který se často pojí s penězi. Mladí lidé si začínají vydělávat své první peníze na brigádách, aby se stali finančně nezávislí na svých rodičích. Nebo jako dospělí vymýšlíme firmy a realizujeme své nápady, abychom se postavili na vlastní nohy.
Víte, že dokonce ve finanční sféře existuje opravdový pojem den daňové svobody? Můžete si to představit jako jeden den v roce, do kterého všechny Vaše příjmy odevzdáváte státu (jsou to vlastně daně za celý rok) a teprve výdělky od tohoto dne jsou peníze, které si můžete ponechat. Letos tento den vycházel na 24. června. Celkem pozdě, že? Jako byste půl roku pracovali pouze pro stát a teprve druhou půli pro sebe. Proto také není jednoduché našetřit si dostatečné množství peněz na nový dům, byt či auto. Nebo co když třeba máte výborný nápad a chcete rozjet vlastní firmu, ale banka Vám jen tak nepůjčí? Toto vše jsou situace, které Vám můžou pomoci vyřešit zde na našem webu. Protože finanční svoboda nám dává nové možnosti, a to si každý z nás zaslouží. Jen není vždy jednoduché jí dosáhnout.