Každá půjčka chce své

Doufat, že v dnešní době nějaká nebankovní instituce půjčí žadateli peníze jenom tak, na čestné slovo, jak se říká, je pošetilé. Protože lidé jsou takoví, jací jsou, a kdyby se jim slepě důvěřovalo, zkrachovali by důvěřiví poskytovatelé půjček natotata.
A proto je každý, kdo má zájem si nějaké ty finance půjčit, automaticky odsouzen k prověřování takových věcí, jako jsou jeho příjmy a jeho schopnost splácet, a stranou zájmu nebývají ani registry dlužníků. Protože ten, komu se půjčka poskytuje, musí skýtat více než naději na to, že vše v pořádku vrátí.

vlastnictví

Nejinak je tomu i v případě https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Protože to nedokládání příjmu v názvu setrvává už jen ze zvyku, bez toho by to nešlo. Ovšem rozdíl tu ve srovnání s produkty bankovními přece jenom je. A sice ten, že u nebankovních půjček nebývají takové nároky na výši příjmu a ani případný menší záznam v registru dlužníků uchazeče nedeklasuje. Tady se posuzuje především schopnost splácet, a ta se dá zjistit i jinak, než jen nahlédnutím do registrů a na číslo na konci výplatní pásky.

domeček

U podnikatelů se tak nebankovní sektor spokojí klidně i se skrovným daňovým přiznáním, případně i s podepsanými fakturami nebo s podnikatelským záměrem, pro který mají být ony půjčené peníze využity, žadatel si navíc může přivést v zájmu šance na úspěch i spoludlužníka. A když to na splácení stačí, je problém vyřešen.
A nejinak pak nebankovní sektor nakládá i s těmi, kdo touží po úvěru spotřebitelském. Pouze s tím rozdílem, že zde se příjmy prověřují i diametrálně odlišně. Aby v tomto případě žadatel uspěl, musí svou solventnost doložit dejme tomu pracovní smlouvou, výplatními páskami a výpisy z bankovních účtů, je-li dotyčný zaměstnancem, rozhodnutím o přiznání dávky nebo o vyměření důchodu, je-li tento v penzi, na mateřské a podobně, daňovým přiznáním za poslední zdaňovací období či fakturami, pokud je dotyčný samostatně výdělečně činný, respektive jiným akceptovaným způsobem, vždy však ‚na papíře‘.

A teprve když člověk prokáže, že má dostatečné příjmy a že z nich dokáže žít i splácet, má vyhráno. Zatímco jinak neuspěje. I když je ona hypotéka ‚bez doložení příjmu‘.